شب یلدا و رها

۹۲/۹/۲۹   شب یلدای بچه‌های پایین : در راستای آشنایی کودکان با میوه های پاییزی و به‌ خصوص میوه‌های یلدا روز شنبه طی جلسه‌ای عکس میوه‌های مختلف به نمایش گذاشته‌شد و درنهایت جدولی تهیه شد که در آن هر کودکی مسئول تهیه و آوردن یک میوه شد. نارنگی، پرتقال، سیب، موز، انار، چغندر و هندوانه‌ی شب یلدا. در روزهای مختلف به تزیین میوه‌ها و چشیدن مزه‌شان پرداختیم. این روزها به اعجاز لوبیا چشم‌بلبلی در جان بخشیدن به میوه‌ها پی بردیم. واقعا چشم و عضو تآثیرگذاری در صورت است . حالت قرار گرفتن لوبیاها، زاویه،‌ فاصله و اندازه‌شان در شکل صورت ایجاد شده موثر بود. یک روز هم از آب لبو و میوه‌هایی چون سیب، انار چغندر برای کار چاپ روز کاغذ استفاده کردیم. تزیین هندوانه هم یک ساعتی از وقت ما را به خود اختصاص داد. با کمک از الگوی پرینت شده قایق »پرنده‌های عصبانی« را درآوردیم. روز چهارشنبه هم تمام میوه‌های هفته را در کنار هم در یک ظرف چیدیم و به پیشنهاد یکی از دوستان کیک پختیم و پیشاپیش جشن یلدا گرفتیم.

شب یلدای بچه‌های بالا: بالاخره بعد از دو هفته تلاش گروه مناسبت‌ها و بچه‌ها و خانواده‌ها و مربی‌ها، مراسم شب یلدا با همراهی و مشارکت مستقیم بچه‌ها برگزار شد. همه‌ی تلاش کارگروه مناسبت‌ها برای این مراسم این بود که بچه‌ها درگیر تمام برنامه‌های شب یلدا باشند و با همراهی مربیان و خانواده‌ها این اتفاق عملی شد. در طول دو هفته‌ی مانده به مراسم، گروهی از بچه‌ها مشغول آماده کردن سرود و نمایش بودند. گروه‌هایی هم با سوژه‌ی انار فعالیت‌های ساخت‌وسازی راه انداخته بودند که متاسفانه برای مراسم نهایی نشدند. گروهی هم ژله‌ی قایقی درست کردند.

 روز مراسم : روز مراسم هم طبق قرار قبلی، تعدادی از بچه‌ها با خانواده‌هایشان از ساعت ۱۱ در رها جمع شدند و در کنار مربی‌ها مشغول آماده‌سازی برنامه‌ها شدند. عده‌ای تمرین نمایش را کامل کردند. جمعی مشغول دانه کردن انارهایی شدند که با کمک خودشان خریداری شده بود. عده‌ای ژله‌های قایقی را کامل کردند. گروهی از خانواده‌ها مسئول خرید هندوانه و آجیل و شیرینی شدند. گروهی هندوانه‌ها را تزیین کردند، چند تا از خانواده‌ها هم در منزل انار دانه کرده بودند و لبو پخته بودند و… خلاصه تا ساعت ۴ کارها انجام شد و همه به سمت محل برگزاری مراسم، نمازخانه‌ی مدرسه‌ی مفید قیطریه، که با همراهی خانواده‌ی کتاب‌چی هماهنگ شده بود حرکت کردند. مراسم با اجرای بچه‌ها برگزار شد و با بازخوردی که خیلی از خانواده‌ها و مربی‌ها در پایان مراسم دادند، همین اجرای کودکانه، مراسم را مفرح و طنزآلود کرده بود. جای همه‌ی دوستانی که نبودند خالی و دست همه‌ی دوستانی که مشارکت داشتند درست :)

 

 

 

این نوشته در رخدادها ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>