یک روز خارج از رها

92/7/20

تا حالا خرس قهوه‌ای رو از چند متری دیدید؟ شامپانزه براتون دست تکون داده؟ میمون‌ها جلوی چشماتون طناب‌بازی کردن؟ می‌دونید گله‌ی نرها و ماده‌ها جدا از هم زندگی می‌کنند؟ یه رئیس باجذبه هم دارن؟ مدل ذرت خوردن سنجاب‌ها نظرتون رو جلب کرده؟ تشی با موهای تیغ‌تیغی بلند رو در حال هویج و گوجه خوردن دیدید؟ خانواده‌ی شیرها چند ساعت از وقتتون رو به خودشون اختصاص دادن؟ تا حالا بچه‌شیرهای شیطون دنبالتون کردن؟ داستان پلنگ ایرانی‌ای رو که زخمی شده بود و دامپزشک‌ها برای نجاتش مجبور شدن یه دستش رو قطع کنن شنیدین؟ تا حالا خرطوم فیل رو زیر دست و پا حس کردین؟ به نظر شما شترمرغ بیش‌تر شبیه مرغه یا شتر؟ کوهان شتر به چه دردی می‌خوره؟ گور ایرانی چه فرقی با گور اسب داره؟

تازگی‌ها باغ وحش تهران رفتین؟

ما که یه‌شنبه‌ی هفته‌ی پیش رفتیم.

بازدید از نمایشگاه گل و گیاه

روز سه‌شنبه برای بازدید از نمایشگاه گل و گیاه پاییزه به پارک گفتگو رفتیم. در آنجا بچهها با گل‌ها و گیاهان مختلف آشنا شدند. خیلی دوست داشتند خرید کنند، ولی متاسفانه خرید فقط در روز جمعه امکانپذیر بود. از بچهها که خیلی از این بابت شاکی بودند خواستیم روز جمعه با خانواده‌‌هایشان برای بازدید و خرید به نمایشگاه بروند. در مسیر رفت، یکی از بچهها از گروه جا ماند که برگشتیم و او را به گروه ملحق کردیم، ولی از آنجا که خیلی عصبانی بود، ادامه‌ی بازدید متوقف شد و با بچهها به حل مساله‌ی او پرداختیم و برای ادامه‌ی بازدید و کنار هم بودن به راهحلهایی رسیدیم. بچهها به دوستشان پیشنهادهایی برای بودن کنار گروه را میدادند و از او دلجویی میکردند . در پایان روز ، در رها نقاشیهایی از گلهای زیبا کشیدیم و با هم در مورد بازدیدمان صحبت کردیم.

 

این نوشته در رخدادها ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>