پارک آب و آتش

92/8/4

تعدادی کتاب و پوستر و کارت پستال در مورد حضرت ابراهیم(ع) آماده کردیم و با بچه‌های بزرگ جلسه‌ای تشکیل شد. در این جلسه، کتاب‌ها و کارت‌ها بین بچه‌ها پخش شد و هر کدام قسمت‌هایی از سرگذشت ابراهیم(ع) را خواندند یا با توجه به اطلاعات قبلی خود تعریف کردند. اطلاعات بچه‌ها از این داستان‌ها خوب بود و تقریباًً همه‌ی آن‌ها داستان زمزم، گلستان و قربانی را شنیده بودند. در تعریف داستان‌ها ترتیب زمانی اتفاقات و داستان‌ها رعایت شد.  از کودکی ابراهیم(ع) شروع شد و به قربانی کردن اسماعیل(ع) رسید.  بعد با مشورت و موافقت بچه‌ها به پارک آب و آتش رفتیم.

در پارک بچه‌ها از فانوس خیلی خوش‌شان آمده بود. در ادامه‌ی فعالیت‌های رها به سراغ تابلوهای داستان ابراهیم(ع) رفتیم. بچه‌ها آن‌ها را بازشناسی کردند و در ادامه با الهام گرفتن از تابلو‌ها نقاشی کشیدند. بعد از اتمام نقاشی‌ها بالابلندی بازی کردیم.

با درخواست از مسئولان پارک و هم‌کاری آن‌ها فواره‌ها باز شدند و یک دل سیر آب‌بازی کردیم.

دو نفر از مربی ها کارت‌هایی را به رسم عیدی آماده کردند و در پایان برنامه آن‌ها را به بچه‌ها دادیم. روی هر کارت یکی از صحنه‌های داستان‌های ابراهیم(ع) بود. بعد از این‌که کارت‌ها پخش شد از بچه‌ها خواستیم به ترتیب زمانی اتفاقات بایستند. بچه‌ها خیلی خوب این کار را انجام دادند.

امروز روز آرامی بود و آب‌تنی در پاییز، لباس‌های خیس و آفتاب گرم پارک و دراز کشیدن توی حوض‌های کاشی‌کاری شده‌ی خالی که زیر آفتاب گرم هم شده بودند به این آرامش می‌افزود.

 

این نوشته در رخدادها ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>