نشست رها و خانواده‌ها

نشست رها و خانواده‌ها، چهارشنبه، ۹۱/۷/۲۶، از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در خانه‌‌ی یادگیری رها برگزار شد. در بخش نخست نشست، آقای حسن احمدی به نمایندگی از شورای رها، با نگاهی گذرا به چگونگی شکل‌گیری، کلیات روی‌کرد آموزشی و معرفی ارکان رها پرداختند. پس از معرفی اعضای شورا، نامیه اصفهانیان، نغمه لیمویی، مریم خاکپور، یداله سعیدنیا و حسن احمدی، و شرح وظایف و اختیارات شورا، نوبت به دبیر اجرایی شورا، خانم مریم خاکپور رسید که در بخش آن‌چه گذشت، نگاهی داشتند به برنامه‌های خانه‌ی یادگیری رها از زمان نقل مکان به محل فعلی که از آغاز تابستان تا نیمه‌ی اول مهرماه را دربر می‌گرفت. سپس نوبت به مربّی‌ها رسید که مربّی‌های حاضر در نشست: مریم خاکپور، حسن احمدی، نامیه اصفهانیان، شهره سروری، یاسمن علیشاهی، مرضیه عقدایی، زهرا حیدری، الهه فرشادی، علی فومنی، معرّفی کوتاهی از خود ارائه دادند. نغمه لیمویی هم به‌صورت غیابی توسط دبیر شورا معرفی شدند.

در بخش دوم نشست، آقای حسن احمدی با بیان کلیاتی در مورد نقش خانواده‌ها در روی‌کرد رها، از ضرورت شکل‌گیری کارگروه‌های خانواده‌ی رها گفتند و ایده‌ی کارگروه مشارکت را با خانواده‌ها در میان گذاشتند. در این کارگروه که برنامه‌های مشترک رها و خانواده‌ها مانند بازدیدها، اردوها، کارگاه‌های آموزشی و… را سامان‌دهی و پی‌گیری می‌کنند، سه نفر نیز به عنوان رابط انتخاب می‌شوند که در هر گروه سنّی با مربی‌های ثابت آن گروه در ارتباط خواهند بود. کارگروه بعدی که پیش از این با عنوان کمیته‌ی مسکن رها فعالیت می‌کرد، کارگروه مالی و مسکن نام داشت که معرفی آن با گزارشی از خانم قاصدی در مورد اهداف و فعالیت‌های کمیته‌ی مسکن همراه بود. سپس نوبت به کارگروه تغذیه رسید که خانم شهره سروری نگاهی داشتند به فعالیت‌های انجام شده توسط این کارگروه از سال گذشته تا کنون و خانم جلیلیان گزارشی کوتاه از فعالیت‌های این کارگروه ارائه کردند. در ادامه، خانم سروری از ایده‌ی آشپزخانه‌ی فعال گفتند و چگونگی هم‌یاری کارگروه تغذیه با آشپزخانه‌ی فعال رها را تشریح کردند و نگاهی داشتند به جشنواره‌ی غذایی که روز یکشنبه، ۱۶/۷/۹۱ در رها برگزار شد. خانم سروری در معرفی برنامه‌های آینده‌ی آشپزخانه‌ی فعال و کارگروه تغذیه، از ایده‌ی جشنواره‌های غذایی رها گفتند که نخستین جشنواره با موضوع قومیت و غذاهای بومی روز چهارشنبه، ۱۰/۸/۹۱ برگزار خواهد شد و در ادامه جشنواره‌هایی خواهیم داشت با موضوعات نان، آش، مربّا، غذاهای نوروزی و… که به‌هنگام، اطّلاع‌رسانی خواهند شد.

در بخش سوم نشست، کارگروه‌ها با روی‌کرد داوطلبانه تشکیل شدند. اعضاء هر کارگروه عبارت هستند از:

کارگروه مشارکت: خانم‌ها سلطانی، سیدمرتضوی، جلیلیان، کریم‌لو و آقای عطاری

کارگروه مالی و مسکن: خانم‌ها پورذکریا، قاصدی، رحمانی و آقایان حنفیان، خانبان، فاتحی

کارگروه تغذیه: خانم‌ها رحمانی، بهمن‌پور، قاصدی، حسینی، کریم‌لو، پندی، سیدمرتضوی، جوزی، فتاحی، رضازاده

و در پایان، مراسم پذیرایی به صرف عصرانه برگزار شد.

این نوشته در رخدادها ارسال و , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>