سفرنامه‌ی تیران

۹۲/۲/۲۷

نوشته‌ی خانواده‌ی ظهوریان

ای کاش در خانه‌ی ما هم به جای آیفون تصویری و آهن فرفورژه، درِ چوبی با آن درب‌کوب‌ها بود. ای کاش نان سفره‌ی ما را خاله‌ی مهربان با آن دست‌های قوی و مقاوم، که از حرارت داغ تنور آخ هم نمی‌گفت، می‌پخت. ای کاش در خانه‌ی ما هم اتاق‌ها دور تا دور و در وسط باغچه بود تا به جای آن‌که بالای سر هم باشیم، کنار هم و باخبر از حال هم باشیم. ای کاش به قول آقای تهرانی دو تا جن که در هوای تیران هست، در هوای تهران هم بود. ای کاش…

از همه‌ی عزیزان، خصوصا عرفان عزیز و خانواده‌اش، به خاطر سفر فراموش‌نشدنی تیران سپاس‌گزاریم.

.نوشته‌ی خانم زهرا تهرانی، مامان باران

فکر رفتن به شهر تیران و خانه قدیمی نوروز علی خان خیلی وقت پیش از طرف خانواده عرفان تهرانی پیشنهاد شده بود تا اینکه بالاخره در اردیبهشت امسال به اتفاق جمعی از خانواده های رها این اتفاق خیلی قشنگ دور هم جمع شدن به وقوع پیوست. جای تمامی دوستانی که نبودند خیلی خالی بود!!!!!!! چهارشنبه صبح خیلی زود خانواده ها راهی اصفهان شدند که یک سری از خانواده ها با ماشین های خودشان به ما پیوستند. روز اول در شهر اصفهان با صرف ناهار سنتی (بریانی) و بازدید از میدان نقش جهان و پل خواجو شروع شد که در ادامه به منزل قدیمی و خیلی زیبایی در شهر تیران رسیدیم و باز هم کار گروهی خانواده ها و بچه ها را حسابی مشغول کرد. برنامه ها طبق جدول از قبل تعیین شده ای پیش میرفت. از تهیه غذا گرفته تا …….

هوای بسیار تمیز  و عالی شب نشینی های گرم و صمیمی ، بازی های بچه ها که با هیجان همیشگی همراه بود ، ناگفته نماند که انگار بزرگتر ها بیشتر به این دور هم بودن نیاز داشتن و استفاده کردند تا کوچکتر ها ، مهمان نوازی گرم خانواده آقای تهرانی که منزل خود را بی ریا در اختیار ما گذاشته بودند و پخت نان محلی در تنور گلی کاملا سنتی و انگور های به بند کشیده شده!!!!!!!!! که به کشمش تبدیل شده بود ، سکوت و طبیعت و …… کلی چیزهای به یاد ماندنی ، تعریف خاطرات گذشته و آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم منطقه تیران سبب شد که این سفر نیز به یکی از سفرهای بسیار خوب در زندگی تک تک  ماندگار بشود ، خلاصه اینکه جای کسانی که نبودند خیلی خالی بود و به امید سفرهای اینچنینی در آینده .

 

این نوشته در خاطرات ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *