زادروز پیامبر اسلام(ص)

91/11/14

زادروز پیامبر اسلام(ص)

سه‌شنبه‌ی گذشته زادروز پیامبر اسلام(ص) بود. به همین مناسبت از بچه‌ها خواسته بودیم با خودشان مقداری نقل به رها بیاورند. کمی هم پارچه‌ی تور و روبان گرفتیم تا نقل‌ها را در تورها بپیچیم و روبان ببندیم و اگر بچه‌ها خواستند با دست‌خط خودشان روی نوارهایی تبریک میلاد پیامبر را بنویسند تا به بسته‌ها وصل کنیم و در امام‌زاده‌ی نزدیک رها و میان مردم محل پخش کنیم و شادباش بگوییم. بعد از آماده شدن بسته‌ها، گروهی از بچه‌ها به امام‌زاده رفتند و نقل‌ها را میان زائران و نمازگزاران امام‌زاده پخش کردند. گروهی هم با سینی‌های شربت به محل رفتند و به همسایه‌ها و عابران شادباش گفتند. بخشی از بسته‌های نقل را هم نگه داشتند تا در جشنی که به همین مناسبت، همان شب برگزار می‌شد ببرند.

جشن که با حضور حداکثری خانواده‌ی رها رونقی چشم‌گیر گرفته بود، به پیشنهاد چند تن از اولیا و به

 همت آنان برگزار شد و ساعاتی پر از شادی به وجود آورد. شادی این فضای صمیمی با اجرای زنده‌ی موسیقی، مسابقه‌ی اطلاعات عمومی، شعرخوانی و سخنرانی یکی از مادران و پذیرایی با غذاهای خانگی دوچندان شد.

وجود چند میز فعالیت، از نکات جالب این برنامه بود. این میزها برای بچه‌ها طراحی شده بودند ولی بزرگ‌ترها را هم غرق خود کردند.

نکته‌ی دیگری که به چشم آمد، مشارکت بداهه‌ی تنی چند از پدران در اجرای جشن بود؛ سیم‌کشی، چراغ‌کشی، جمع کردن ظرف‌های شام، مرتب کردن فضا و … . مشخص نبودن میزبان و میهمان هم صفایی دارد. شب جشن، همه‌ی ما هم میزبان بودیم و هم میهمان.

 

این نوشته در رخدادها ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>