ذهن‌های آماده برای موزه‌ی حیات وحش

امروز به موزه‌ی حیات وحش رفتیم. همان‌طور که در جریان هستید قرار بود دیشب با بچه‌ها در مورد موزه و موضوع حیات وحش، جست‌وجو و صحبت کنید. امروز حنانه برگه‌ی پرینت شده‌ای در مورد موزه آورد که در راهِ رفتن به موزه با بچه‌ها خواندیم و در موردش حرف زدیم. همین پیش‌آمادگی کوچک، بهانه‌ی خوبی بود برای بچه‌ها تا با یک طرح ذهنی، از موزه دیدن کنند و دنبال بخش‌های خاصی بگردند و پرسش‌های قابل توجهی داشته باشند.

پیشنهاد می‌کنم این روش را در بازدیدهای بعدی هم ادامه بدهید. هم قبل از بازدید و هم بعد از آن می‌توانید موضوع را با بچه‌ها باز کنید و خیلی از اتفاقات دیگر، از جمله خواندن را هم با این گفت‌وگوها همراه کنید. ضمن این‌که فرصت خوبی برای دورِ هم بودن و با هم گپ زدن هم پیدا می‌کنید!

اما موضوع‌هایی که در این بازدید توجه بچه‌ها را بیشتر به خود جلب کردند:

-بخشی از موزه که به تاریخ پیدایش جهان مربوط می‌شد (BIG BANG  و منظومه‌ی شمسی و دایناسورها)
- حیوانات در حال انقراض و شکار زیادشان

-تفاوت حیوانات اهلی و وحشی

- تاکسیدرمی حیوانات

یکی از بخش‌هایی که بچه‌ها دوست داشتند ببینند، کارگاه لمس حیوانات و تاکسیدرمی بود که ظاهراً باید از قبل رزرو می‌شد. عمو علی هماهنگ کردند که برای دو هفته‌ی دیگر در این کارگاه حضور پیدا کنیم. خوب است این موضوعات را در روزهای باقی‌مانده پی‌گیری کنیم.

پی‌نوشت: دوستان علاقه‌مند به راه‌اندازی وب‌لاگ می‌توانند فعالانه‌تر موضوعات را پی‌گیری کنند و دیگران را هم در جریان ذهنیات و تجربه‌ها و پیشنهادهای خود قرار دهند.

این نوشته در خاطرات ارسال و , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>