بچه ها در آزمایشگاه

۹۲/۸/۱۱  این هفته بچه ها در آزمایشگاه کارهای متنوعی انجام دادند. سرکه و جوش شیرین را ترکیب کردند و تشکیل گاز دی اکسید را به شکل کف در مایع دیدند. بعد ساختن نوشابه‌ی گازدار را تجربه کردند: آب لیموی تازه را گرفتند و با شکر و آب، شربت آبلیمو درست کردند. بعد با اضافه کردن کمی جوش شیرین، تشکیل گاز دی‌اکسیدکربن را مشاهده کردند و سپس کمی از نوشابه‌ی گازدار ساخت خودشان را چشیدند.

در آزمایشی دیگر، بالا رفتن مایعات در آوندهای گیاهان را بررسی کردند:دو شاخه گل گلایل سفید داشتیم، یکی از گل‌ها را در مایعی حاوی جوهر قرمز و شاخه گل دیگر را در ظرف حاوی گواش آبی قرار دادند. سوال این بود که کدام یک از این رنگها از آوندهای گیاه بالا می‌روند.

فردای روز آزمایش بچهها اثرات جوهر قرمز را در گلبرگ‌های سفید گلایل مشاهده کردند.در حالی که گواش آبی از آوندهای گیاه بالا نرفته بود و گل سفید به همان رنگ سفید باقی مانده بود.

گروه دیگری از کودکان با استفاده از شکر، کنجد و شکلات ذوب کردن را تجربه کردند. ابتدا با کمک مربی شکر را در ظرفی روی گاز ذوب کردند و مایع شکر ذوب شده را در ظرف شیشهای نشکن ریختند و کنجد را روی آن باشیدند بعد شکلات را در ظرف دیگری ذوب کردند و تفاوت زمان ذوب شدن شکر و شکلات را مشاهده کردند. شکلات را هم روی شکر و کنجد ریختند و بعد از سرد شدن، سوهان خوشمزه‌ی ساخت خودشان را نوش جان کردند.

 

این نوشته در رخدادها ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>