بازدید از فروشگاه لوازم آزمایش‌گاهی

در هفته‌ی اول مهرماه و هم زمان با آشنایی کودکان با بخش‌های مختلف رها، گفتگویی درباره‌ی تجهیز آزمایش‌گاه و خرید لوازم آزمایش‌گاهی با کودکان انجام شد. در همین راستا، بازدیدی برای کودکان دبستانی از یک فروشگاه لوازم آزمایش‌گاهی برنامه‌ریزی و در روز یک‌شنبه، نهم مهرماه اجرا شد. پیش از صبحانه و در آغاز فعالیت‌های روزانه، نشستی برای آگاه کردن کودکان از هدف و جزئیات دیگر این بازدید انجام شد. در ادامه‌ی این نشست، به پیش‌نهاد خود کودکان فهرستی از وسایل موجود در آزمایش‌گاه تهیه شد.

افزون بر اهداف مشخص و اختصاصی که هر بازدید دنبال می‌کند، ایجاد فرصت یادگیری در بستر جامعه نیز در طراحی، برنامه‌ریزی و اجرای بازدید‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین منظور، خانه‌ی یادگیری رها در نظر دارد برای رفت و آمد بخشی از بازدید‌های فردی و گروهی از وسایل نقلیه عمومی (اتوبوس، تاکسی و مترو) استفاده کند.

در بازدید این هفته، تجربه‌ی انتخاب یک مادر خرج و تحویل تن‌خواه بازدید از مسئول مالی رها، علاوه بر تجربه‌ی استفاده از اتوبوس‌های تندرو و معمولی، محاسبه‌ی کرایه‌ی ۱۶ نفر، برداشت پول از تن‌خواه و گرفتن باقی‌مانده‌ی پول بی‌شک دست‌آورد‌های مهمی را در پی خواهد داشت.

این نوشته در رخدادها ارسال و , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>